Bootstrap Rainbow (8.x-1.1) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Core
nl: Kern

en: Front Page Slideshow
nl: Frontpage Slideshow

en: mobile
nl: mobiel

en: wide
nl: breed

en: (active tab)
nl: (actieve tabblad)

en: Show slideshow
nl: Slideshow weergeven

en: Twitter Link
nl: Twitter-link

en: Check this option to show Slideshow in front page. Uncheck to hide.
nl: Selecteer deze optie om de slideshow op de voorpagina te tonen. Deselecteer om te verbergen.

en: You can change the description and URL of each slide in the following Slide Setting fieldsets.
nl: U kunt de beschrijving en URL van elke slide veranderen in de volgende fieldsets 'Slide Eigenschappen'.

en: narrow
nl: smal

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date

en: Google plus Link
nl: Google plus-link

en: Linkedin Link
nl: Linkedin-link

en: Pinterest Link
nl: Pinterest-link
