Bootstrap Rainbow (8.x-1.2) - en to es translation catalogue (7 entries)

en: Core
es: Núcleo

en: mobile
es: móvil

en: wide
es: amplio

en: (active tab)
es: (solapa activa)

en: You can change the description and URL of each slide in the following Slide Setting fieldsets.
es: Puede modificar la URL y descripción de cada diapositiva en los siguientes conjuntos de campos.

en: narrow
es: estrecho

en: Submitted by @author_name on @date
es: Enviado por @author_name el @date
