Bootstrap Rainbow (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Core
fr: Cœur

en: Front Page Slideshow
fr: Diaporama de la page d'accueil

en: wide
fr: large

en: (active tab)
fr: (onglet actif)

en: narrow
fr: étroit

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date
