Bootstrap Rainbow (8.x-1.2) - en to he translation catalogue (6 entries)

en: Core
he: ליבה

en: mobile
he: ניידים

en: wide
he: רחב

en: (active tab)
he: (לשונית פעילה)

en: Twitter Link
he: קישור בטוויטר

en: Submitted by @author_name on @date
he: נכתב ע"י @author_name ב@date
