Bootstrap Rainbow (8.x-1.2) - en to ro translation catalogue (6 entries)

en: Core
ro: Nucleu

en: mobile
ro: mobil

en: wide
ro: larg

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: narrow
ro: îngust

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date
