Bootstrap Rainbow (8.x-1.2) - en to da translation catalogue (6 entries)

en: Core
da: Kerne

en: mobile
da: mobil

en: wide
da: bred

en: (active tab)
da: (aktiv fane)

en: narrow
da: smal

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date
