Bootstrap Rainbow (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: Core
tr: Çekirdek

en: mobile
tr: mobil

en: wide
tr: geniş

en: (active tab)
tr: (etkin sekme)

en: narrow
tr: dar

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi
