Range (8.x-1.2) - en to lt translation catalogue (28 entries)

en: Prefix
lt: Priešdėlis

en: Suffix
lt: Priesaga

en: Value
lt: Reikšmė

en: - None -
lt: - Joks -

en: Default
lt: Numatytasis

en: Format
lt: Formatas

en: From
lt: Nuo

en: Maximum
lt: Maksimumas

en: Range
lt: Diapazonas

en: Scale
lt: Mastelis

en: Operator
lt: Operatorius

en: Unformatted
lt: Nesuformatuota

en: Default value
lt: Numatytoji reikšmė

en: Minimum
lt: Minimumas

en: Precision
lt: Tikslumas

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
lt: Bendras duomenų bazėje išsaugomas skaitmenų kiekis, įskaitant skaitmenis po kablelio.

en: The number of digits to the right of the decimal.
lt: Simbolių kiekis dešinėje kablelio pusėje.

en: Decimal marker
lt: Dešimtimis žymeklis

en: Space
lt: Tarpas

en: contains
lt: turi

en: Decimal point
lt: Dešimtainis taškas

en: Comma
lt: Kablelis

en: Placeholder
lt: Vietaženklis

en: Field types
lt: Laukelių tipai

en: Thousand marker
lt: Tūkstančių žymeklis

[ctx: Sort order]
en: Numerical
lt: Skaitmeninis

en: Apostrophe
lt: Apostrofa

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
lt: Tai tekstas kuris rodomas laukelyje iki tol kol įvedama reikšmė. Paprastai tai patarimas kokios reikšmės formato reiktų.
