Range (8.x-1.4) - en to fi translation catalogue (35 entries)

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: Value
fi: Arvo

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Default
fi: Oletus

en: Format
fi: Muoto

en: From
fi: Lähettäjä

en: Maximum
fi: Suurin

en: Range
fi: Alue

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Operator
fi: Operaattori

en: Unformatted
fi: Muokkaamaton

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Minimum
fi: Pienin

en: Precision
fi: Tarkkuus

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
fi: Tietokantaan tallennettavien numeroiden kokonaismäärä, sisältäen desimaalipilkun oikealla puolella olevat numerot.

en: The number of digits to the right of the decimal.
fi: Numeroiden määrä desimaalin oikealla puolella.

en: Decimal marker
fi: Desimaalimerkki

en: Space
fi: Välilyönti

en: contains
fi: sisältää

en: does not contain
fi: ei sisällä

en: Decimal point
fi: Desimaalipiste

en: Comma
fi: Pilkku

en: exposed
fi: näytetty

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
fi: Syötä pienin sallittu arvo kentässä. Jätä tyhjäksi jos et halua asettaa pienintä arvoa.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
fi: Syötä suurin sallittu arvo kentässä. Jätä tyhjäksi jos et halua asettaa suurinta arvoa.

en: Thousand marker
fi: Tuhat-merkki

[ctx: Sort order]
en: Numerical
fi: Numeerinen

en: Apostrophe
fi: Heittomerkki

en: grouped
fi: ryhmitetty

en: - No value -
fi: - Ei arvoa -

en: Thin space
fi: Ohut väli

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.
