Range (8.x-1.4) - en to gl translation catalogue (29 entries)

en: Prefix
gl: Prefixo

en: Suffix
gl: Sufixo

en: Value
gl: Valor

en: - None -
gl: - Ningún -

en: Default
gl: Predeterminado

en: Format
gl: Formato

en: From
gl: De

en: Maximum
gl: Máximo

en: Range
gl: Rango

en: Scale
gl: Escala

en: Operator
gl: Operador

en: to
gl: a

en: Unformatted
gl: Sen formato

en: Default value
gl: Valor predefinido

en: Minimum
gl: Mínimo

en: Precision
gl: Precisión

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
gl: O número total de díxitos que se almacenan na base de datos, incluiendo os situados a dereita do decimal.

en: The number of digits to the right of the decimal.
gl: O número de díxitos á dereita da coma.

en: Decimal marker
gl: Marca de decimal

en: Space
gl: Espazo

en: contains
gl: contén

en: Decimal point
gl: Coma decimal

en: Comma
gl: Coma

en: exposed
gl: exposto

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
gl: O valor mínimo que se debe permitir neste campo. Déixeo baleiro para que non teña un mínimo.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
gl: O valor máximo que se debe permitir neste campo. Déixeo baleiro para que non teña un máximo.

en: Thousand marker
gl: Indicador de millares

[ctx: Sort order]
en: Numerical
gl: Numérica

en: Apostrophe
gl: Apóstrofe
