Range Slider (3.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: None
hi: कोई नहीं

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Above
hi: ऊपर

en: Direction
hi: दिशा
