Range Slider (3.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (13 entries)

en: None
de: Keine

en: Vertical
de: Vertikal

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Orientation
de: Ausrichtung

en: Above
de: Oberhalb

en: Output
de: Ausgabe

en: Below
de: Unterhalb

en: Direction
de: Richtung

en: Direction: @direction
de: Richtung: @direction

en: Advanced elements
de: Fortgeschrittene Elemente

en: Provides a form element for input of a number within a specific range using a slider.
de: Stellt ein Formularelement für die Eingabe einer Zahl innerhalb eines spezifizierten Bereichs mit einem Slider bereit.

en: Range Slider
de: Bereichs-Slider
