Range Units (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: - None -
da: - Ingen -

en: From
da: Fra

en: Custom
da: Tilpasset

en: Maximum
da: Maksimum

en: Unit
da: Enhed

en: unit
da: enhed

en: Space
da: Mellemrum

en: Decimal point
da: Decimaltegn

en: Comma
da: Komma

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
da: Den mindste tilladte værdi af dette felt. Lad feltet stå tomt hvis du ikke ønsker et minimum.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
da: Den højeste tilladte værdi af dette felt. Lad feltet stå tomt hvis du ikke ønsker et maksimum.

en: Thousand marker
da: Tusindadskiller

en: Apostrophe
da: Apostrof

en: Thin space
da: Tyndt mellemrum
