Range Units (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: From
pt: De

en: Custom
pt: Personalizado

en: Maximum
pt: Máximo

en: to
pt: para

en: Unit
pt: Unidade

en: Minimum
pt: Mínimo

en: Space
pt: Espaço

en: Decimal point
pt: Ponto

en: Comma
pt: Virgula

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
pt: O valor mínimo permitido para esse campo. Deixe em branco para não limitar.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
pt: O valor máximo permitido para esse campo. Deixe em branco para não limitar.

en: Thousand marker
pt: Limitador de milhar

en: Apostrophe
pt: Apóstrofo

en: Thin space
pt: Espaço fino
