Rate (3.1.0) - en to fr translation catalogue (62 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Value
fr: Valeur

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: Display settings
fr: Paramètres d'affichage

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: User
fr: Utilisateur

en: All
fr: Tout

en: Block
fr: Bloc

en: Never
fr: Jamais

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Comment
fr: Commentaire

en: Average
fr: Moyenne

en: Count
fr: Décompte

en: Class
fr: Classe

en: Template
fr: Gabarit

en: Function
fr: Fonction

en: Sort by
fr: Trier par

en: Full
fr: Complet

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Entity
fr: Entité

en: Immediately
fr: Immédiatement

en: Results
fr: Résultats

en: Display label
fr: Afficher le libellé

en: Percentage
fr: Pourcentage

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Read only
fr: Lecture uniquement

en: disable
fr: désactiver

en: Apply
fr: Appliquer

en: Rate
fr: Taux

en: Offset
fr: Décalage

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Sum
fr: Somme

en: Value type
fr: Type de valeur

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Option settings
fr: Paramètres des options

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Anonymous vote rollover
fr: Vote anonyme multiple

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Result type
fr: Type de résultat

en: Entities
fr: Entités

en: Hide summary
fr: Masquer le résumé

en: Label position
fr: Position de l'étiquette

en: Position of the label
fr: Position de l'étiquette

en: Emotion
fr: Émotion

en: Master
fr: Principal

en: Hide label
fr: Cacher l'étiquette

en: Entity types
fr: Types d'entités

en: Result summary
fr: Résumé des résultats

en: Hide description
fr: Masquer la description

en: Comment types
fr: Types de commentaires

en: Option value
fr: Valeur de l'option

en: Show widget
fr: Montrer le widget
