Rate (8.x-2.0-beta1) - en to da translation catalogue (55 entries)

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Content
da: Indhold

en: Value
da: Værdi

en: Description
da: Beskrivelse

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Display settings
da: Indstillinger for visning

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Total
da: I alt

en: User
da: Bruger

en: Options
da: Valg

en: All
da: Alle

en: Points
da: Point

en: Block
da: Blok

en: Voting
da: Bedømmelse

en: Never
da: Aldrig

en: Custom
da: Tilpasset

en: Comment
da: Kommentar

en: Average
da: Gennemsnit

en: Count
da: Antal

en: Desc
da: Faldende

en: Class
da: Klasse

en: Template
da: Skabelon

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Full
da: Fuld

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Immediately
da: Straks

en: Results
da: Resultater

en: Display label
da: Vis etiket

en: Percentage
da: Procent

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Read only
da: Læse

en: disable
da: deaktivér

en: Apply
da: Udfør

en: Rate
da: Bedøm

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: Value type
da: Værditype

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Anonymous vote rollover
da: Pause for anonyme stemmer

en: Hide summary
da: Skjul resumé

en: Asc
da: Stigende

en: Hide label
da: Skjul label

en: Entity types
da: Enheds typer

en: Result summary
da: Resumé af resultat

en: Hide description
da: Skjul beskrivelse

en: Comment types
da: Kommentartyper
