Rate (8.x-2.0-beta1) - en to fa translation catalogue (51 entries)

en: Next
fa: بعدی

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Value
fa: مقدار

en: Description
fa: توضیحات

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Display settings
fa: تنظیمات نمایش

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: Total
fa: مجموع

en: User
fa: کاربر

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: All
fa: همه

en: Points
fa: امتیازها

en: Block
fa: بلوک

en: Never
fa: هیچوقت

en: Custom
fa: سفارشی

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Average
fa: میانگین

en: Count
fa: شمارش

en: Desc
fa: نزولی

en: Class
fa: کلاس

en: Template
fa: قالب

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Full
fa: کامل

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Entity
fa: عنصر

en: Immediately
fa: فورا

en: Results
fa: نتایج

en: Display label
fa: عنوان نمایشی

en: ‹ Previous
fa: < قبلی

en: Next ›
fa: بعدی >

en: Read only
fa: فقط خواندنی

en: disable
fa: غیرفعال کردن

en: Apply
fa: تایید

en: ,
fa: ،

en: Rate
fa: نرخ

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Sum
fa: مجموع

en: Value type
fa: نوع مقدار

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: Entities
fa: موجودیت‌ها

en: Hide summary
fa: مخفی نمودن خلاصه

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Comment types
fa: انواع دیدگاه
