Rate (8.x-2.0-beta1) - en to ja translation catalogue (59 entries)

en: Next
ja: 次へ

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Value
ja: 値

en: Description
ja: 説明

en: Date
ja: 日付

en: Reset
ja: リセット

en: Display settings
ja: 表示設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: Total
ja: 合計

en: User
ja: ユーザー

en: Options
ja: オプション

en: All
ja: すべて

en: Points
ja: ポイント

en: Block
ja: ブロック

en: Voting
ja: 投票

en: Never
ja: なし

en: Custom
ja: カスタム

en: Comment
ja: コメント

en: Average
ja: 平均

en: Count
ja: カウント

en: Desc
ja: 降順

en: Class
ja: クラス

en: Template
ja: テンプレート

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Full
ja: すべて

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Entity
ja: エンティティ

en: Immediately
ja: 即時

en: Results
ja: 結果

en: Display label
ja: ディスプレイラベル

en: Percentage
ja: パーセンテージ

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Read only
ja: 表示のみ

en: disable
ja: 無効

en: Apply
ja: 適用

en: Rate
ja: 税率

en: Offset
ja: オフセット

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Sum
ja: 合計

en: Value type
ja: 値のタイプ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Fivestar
ja: 五つ星評価

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Entities
ja: エンティティ

en: Hide summary
ja: 概要を隠す

en: Manage rating widgets.
ja: レーティングウィジェットを管理します。

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Entity types
ja: エンティティタイプ

en: Result summary
ja: 結果サマリー

en: Hide description
ja: 説明を非表示

en: Comment types
ja: コメントタイプ
