Rate (8.x-2.0-beta1) - en to jv translation catalogue (28 entries)

en: Next
jv: Sakterusé

en: Delete
jv: Busak

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Description
jv: Katrangan

en: Date
jv: Tanggal

en: Reset
jv: Baléknā

en: Display settings
jv: Sétingan Display

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: View
jv: Tampilan

en: User
jv: Panganggo

en: Options
jv: Opsi

en: All
jv: Kabèh

en: Block
jv: Blok

en: Never
jv: Ora tahu

en: Custom
jv: Kostum

en: Comment
jv: Komèntar

en: Average
jv: Rerata

en: Count
jv: Jumlah

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Results
jv: Kasilé

en: disable
jv: mati

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Hide summary
jv: Umpetna rangkuman

en: Asc
jv: Urut Maju
