Rate Limits (2.0.2) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Tag
it: Etichetta

en: Label
it: Etichetta

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: User limit
it: Limite utente

en: IP limit
it: Limite IP
