Rate Limits (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Tag
ja: タグ

en: Label
ja: ラベル

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: User limit
ja: ユーザー制限

en: UID only identifier
ja: UID のみの識別子

en: IP limit
ja: IP 制限

en: IP window
ja: IP ウィンドウ

en: User window
ja: ユーザーウィンドウ
