rating App (1.0.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: size
hi: आकार

en: Status
hi: अवस्था

en: Author
hi: लेखक

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Label
hi: लेबल

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Example
hi: उदाहरण

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य
