rating App (1.0.0-alpha5) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: size
de: Größe

en: Author
de: Autor

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Label
de: Beschriftung

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Created
de: Erstellt

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Bar
de: Leiste

en: Example
de: Beispiel

en: Default value
de: Standardwert

en: Loading ...
de: Lädt...

en: It works!
de: Es funktioniert

en: Optional description.
de: Optionale Beschreibung.

en: The value is not correct.
de: Der Wert ist nicht korrekt.
