Ratio Crop (8.x-1.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Center
ja: 中央

en: Anchor
ja: アンカー

en: Media
ja: メディア

en: Top left
ja: 左上

en: Top right
ja: 右上

en: Bottom right
ja: ボトム 右

en: Bottom left
ja: ボトム 左

en: Top center
ja: トップ 中央

en: Bottom center
ja: ボトム 中央

en: The part of the image that will be retained during the crop.
ja: この部分の画像がトリミング後に残されます。

en: Center left
ja: センター 左

en: Center right
ja: センター 右
