Ratio Crop (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Center
tr: Merkez

en: Anchor
tr: Yer imi

en: Media
tr: Medya

en: Top left
tr: Üst sol

en: Top right
tr: Üst sağ

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Bottom left
tr: Alt sol

en: Top center
tr: Üst orta

en: Bottom center
tr: Alt orta

en: The part of the image that will be retained during the crop.
tr: Kırpma sırasında resmin korunacak parçası.

en: Center left
tr: Orta sol

en: Center right
tr: Orta sağ
