Ratio Crop (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Center
fa: وسط

en: Anchor
fa: لنگر

en: Media
fa: رسانه

en: Top left
fa: بالا چپ

en: Top right
fa: بالا راست

en: Bottom right
fa: پایین راست

en: Bottom left
fa: پایین چپ

en: The part of the image that will be retained during the crop.
fa: بخشی از تصویر که پس از برش باقی خواهد ماند.
