Ratio Crop (8.x-1.0) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Center
da: Centreret

en: Anchor
da: Anker

en: Top left
da: Øverst til venstre

en: Top right
da: Øverst til højre

en: Bottom right
da: Nederst til højre

en: Bottom left
da: Nederst til venstre

en: Top center
da: Top midt

en: Bottom center
da: Bund midt

en: The part of the image that will be retained during the crop.
da: Udsnittet af billedet som beholdes efter beskæringen.

en: Center left
da: Center venstre

en: Center right
da: Center højre
