Ratio Crop (8.x-1.0) - en to hr translation catalogue (12 entries)

en: Center
hr: Centar

en: Anchor
hr: Sidro

en: Media
hr: Mediji

en: Top left
hr: Vrh lijevo

en: Top right
hr: Vrh desno

en: Bottom right
hr: Dno desno

en: Bottom left
hr: Dno lijevo

en: Top center
hr: Vrh sredina

en: Bottom center
hr: Dno sredina

en: The part of the image that will be retained during the crop.
hr: Dio slike koji će biti sačuvan prilikom odsjecanja.

en: Center left
hr: Sredina lijevo

en: Center right
hr: Sredina desno
