Ratio Crop (8.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Center
ru: Центр

en: Anchor
ru: Якорь

en: Media
ru: Мультимедиа

en: Top left
ru: Вверху слева

en: Top right
ru: Вверху справа

en: Bottom right
ru: Внизу справа

en: Bottom left
ru: Внизу слева

en: Top center
ru: Вверху в центре

en: Bottom center
ru: Внизу в центре

en: The part of the image that will be retained during the crop.
ru: Удаляемая при обрезке часть.

en: Center left
ru: По центру слева

en: Center right
ru: По центру справа

en: Aspect Ratio
ru: Соотношение сторон
