Ratio Crop (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Center
uk: По центру

en: Anchor
uk: Прив'язка

en: Media
uk: Медіа

en: Top left
uk: Верхній лівий

en: Top right
uk: Верхній правий

en: Bottom right
uk: Нижній правий

en: Bottom left
uk: Знизу зліва

en: Top center
uk: У центрі зверху

en: Bottom center
uk: У центрі знизу

en: The part of the image that will be retained during the crop.
uk: Частина зображення, що буде збережена під час обтинання.

en: Center left
uk: У центрі ліворуч

en: Center right
uk: У центрі праворуч

en: Aspect Ratio
uk: Співвідношення сторін
