Rocket.Chat Integration (1.0.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Name
bn: নাম

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Last access
bn: সর্বশেষ ব্যবহার

en: Member for
bn: যতদিন ধরে সদস্য

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: Basic configuration
bn: সাধারণ কনফিগারেশন

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Error message
bn: ত্রুটি সম্পর্কিত বার্তা
