Rocket.Chat Integration (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Status
fr: État

en: Operations
fr: Actions

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: Last access
fr: Dernier accès

en: Role
fr: Rôle

en: Sort by
fr: Trier par

en: Member for
fr: Membre depuis

en: Group manager
fr: Administrateur du groupe

en: Empty
fr: Vide

en: Blocked
fr: Bloqué

en: Group settings
fr: Paramètres du groupe

en: Apply
fr: Appliquer

en: Basic configuration
fr: Configuration de base

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: Server URL
fr: URL du serveur

en: Chat
fr: Discussion

en: @interval ago
fr: Il y a @interval

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Master
fr: Principal

en: @interval hence
fr: Dans @interval
