Rocket.Chat Integration (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Last access
hi: अंतिम पहुंच

en: Desc
hi: अवरोही

en: Role
hi: भूमिका

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Member for
hi: के लिये सदस्य

en: Empty
hi: खाली

en: Blocked
hi: बंद

en: Apply
hi: लागू करें

en: Basic configuration
hi: बुनियादी विन्यास

en: About
hi: के बारे में

en: Error message
hi: त्रुटि संदेश

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
