Rocket.Chat Integration (1.0.0-alpha4) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Status
it: Stato

en: Operations
it: Operazioni

en: Yes
it: Sì

en: Reset
it: Ripristina

en: Name
it: Nome

en: Created
it: Creato

en: Last access
it: Ultimo accesso

en: Desc
it: Disc

en: Role
it: Ruolo

en: Sort by
it: Ordina per

en: Member for
it: Iscritto da

en: Group manager
it: Gestore del gruppo

en: Empty
it: Vuoto

en: Group settings
it: Impostazioni dei gruppi

en: Apply
it: Applica

en: Basic configuration
it: Configurazione di base

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Master
it: Principale
