Rocket.Chat Integration (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (27 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Name
tr: İsim

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Active
tr: Etkin

en: Last access
tr: Son erişim

en: Desc
tr: Azalan

en: Role
tr: Rol

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Member for
tr: Üyelik süresi

en: Empty
tr: Boş

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Apply
tr: Uygula

en: Basic configuration
tr: Temel konfigürasyon

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: Chat
tr: Sohbet

en: @interval ago
tr: @interval önce

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: @interval hence
tr: @interval sonra
