CIS (СНГ) currencies rates (2.0.1) - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Azerbaijan
ru: Азербайджан

en: Belarus
ru: Беларусь

en: Kazakhstan
ru: Казахстан

en: Kyrgyzstan
ru: Киргизия

en: Russia
ru: Россия

en: Ukraine
ru: Украина

en: Currency settings
ru: Настройки валюты

en: Select currency update type
ru: Выберите способ обновления валют

en: Get currency rates type
ru: Получение курса валют

[ctx: Currency update type]
en: Manual
ru: Вручную

en: Select currency's country(s)
ru: Выберите страны

en: Select at least one country
ru: Нужно выбрать как минимум одну страну

en: Site cron
ru: Запуск крона на сайте

en: Drush command (runs from server)
ru: Drush-команда (запускается на сервере)

[ctx: Currency update type]
en: Auto (get from banks)
ru: Автоматически (скачивать из банков)

en: Manual @name to USD currency rate
ru: Курс валюты к USD для @name

en: Add commission
ru: Добавлять комиссию

en: Add commission to rates
ru: Добавлять комиссию

en: Commission value @name to USD currency rate (%)
ru: Комиссия к USD для @name (%)
