Resource Description Framework (RDF) (2.0.1) - en to be translation catalogue (7 entries)

en: Types
be: Тыпы

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Arguments
be: Аргументы

en: About
be: Аб

en: Web services
be: Вэб-службы

en: Bundle
be: Набор

en: Enriches your content with metadata to let other applications (e.g. search engines, aggregators) better understand its relationships and attributes.
be: Узбагаціце змесціва метададзенымі, каб іншыя сэрвісы (напрыклад, пошукавыя сістэмы, агрэгатары) лепш разумелі свае адносіны і атрыбуты.
