Resource Description Framework (RDF) (2.0.1) - en to gl translation catalogue (9 entries)

en: Types
gl: Tipos

en: Data type
gl: Tipo de dato

en: Arguments
gl: Argumentos

en: About
gl: Información

en: Web services
gl: Servizos web

en: Properties
gl: Propiedades

en: Bundle
gl: Paquete

en: Enriches your content with metadata to let other applications (e.g. search engines, aggregators) better understand its relationships and attributes.
gl: Enriquece o seu contido con metadatos para que outros programas (como motores de búsca ou agregadores) entendan mellor as súas relacións e atributos.

en: RDF types.
gl: Tipos RDF.
