Resource Description Framework (RDF) (2.0.2) - en to fi translation catalogue (15 entries)

en: Types
fi: Tyypit

en: Data type
fi: Tietotyyppi

en: Arguments
fi: Argumentit

en: About
fi: Tietoja

en: Web services
fi: Verkkopalvelut

en: Properties
fi: Ominaisuudet

en: Bundle
fi: Paketti

en: RDF mapping
fi: RDF kartoitus

en: Enriches your content with metadata to let other applications (e.g. search engines, aggregators) better understand its relationships and attributes.
fi: Rikastuttaa sisältöäsi metatiedolla joka auttaa sovelluksia (esimerkiksi hakukoneet) paremmin ymmärtämään sisällön suhdetta toisiinsa.

en: Field mappings
fi: Kenttien mappaukset

en: Mapping type
fi: Mappauksen tyyppi

en: Target entity type
fi: Kohde-entiteetin tyyppi

en: Data type callback
fi: Tietotyypin paluukutsu

en: Callable
fi: Kutsuttavissa

en: Interaction type
fi: Keskustelun tyyppi
