Resource Description Framework (RDF) (2.0.2) - en to hr translation catalogue (6 entries)

en: Types
hr: Vrste

en: Data type
hr: Vrsta podataka

en: Arguments
hr: Argumenti

en: About
hr: Opis

en: Web services
hr: Mrežni servisi

en: Enriches your content with metadata to let other applications (e.g. search engines, aggregators) better understand its relationships and attributes.
hr: Obogaćuje vaš sadržaj s metapodatcima kako bi omogućio drugim aplikacijama (npr. tražilice, skupljači sadržaja), bolje razumijevanje njegovih odnosa i svojstava.
