Resource Description Framework (RDF) (2.0.2) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Types
oc: Tipes

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Data type
oc: Tipe de donadas

en: About
oc: A prepaus

en: Web services
oc: Servicis Web

en: Properties
oc: Proprietats

en: Bundle
oc: Paquet

en: Enriches your content with metadata to let other applications (e.g. search engines, aggregators) better understand its relationships and attributes.
oc: Enriquís vòstre contengut amb metadadas per tal que d'autres aplicacions (p.ex. recercadors, agregadors) entenguin millor sas relacions e atributs.
