Resource Description Framework (RDF) (2.1.0) - en to sv translation catalogue (12 entries)

en: Types
sv: Typer

en: Data type
sv: Datatyp

en: Arguments
sv: Argument

en: About
sv: Om

en: Web services
sv: Webbtjänster

en: Properties
sv: Egenskaper

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: RDF mapping
sv: RDF-mappning

en: Enriches your content with metadata to let other applications (e.g. search engines, aggregators) better understand its relationships and attributes.
sv: Berikar ditt innehåll med metadata för att låta andra applikationer (till exempel sökmotorer och innehållssamlare) bättre förstå dess relation och attribut.

en: Field mappings
sv: Fältmappningar

en: Mapping type
sv: Typ av mappning

en: Target entity type
sv: Mål för objektstyp
