RDF entity (8.x-1.0-alpha10) - en to ar translation catalogue (47 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Explanation or submission guidelines
ar: الشرح أو توجيهات الإرسال

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Default
ar: الافتراضي

en: Time
ar: الوقت

en: View
ar: عرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: Create
ar: أنشئ

en: Custom
ar: مخصص

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Term
ar: المصطلح

en: Term ID
ar: معرف الوسم

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Integer
ar: عدد صحيح

en: Property
ar: الخاصية

en: Modified
ar: تم التعديل

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: Info
ar: معلومات

en: Changed
ar: تم التغير

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Decimal
ar: عدد عشري

en: Mapping
ar: إقران

en: Any
ar: أي من

en: Entity type
ar: نوع الكيان

en: Boolean
ar: قيمة منطقية

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Draft
ar: مسودة

en: - Any -
ar: - اختر -

en: Resource
ar: مصدر

en: <em>Edit @type</em> @title
ar: تعديل @title (@type)

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Query type
ar: نوع الاستعلام

en: Entity types
ar: أنواع الكيانات

en: Number of values is required.
ar: عدد القيم مطلوب
