RDF entity (8.x-1.0-alpha10) - en to eo translation catalogue (30 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Explanation or submission guidelines
eo: Klarigoj aŭ notoj pri submetado

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: Weight
eo: Pezo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Time
eo: Tempo

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: Create
eo: Kreu

en: Custom
eo: Propra

en: Published
eo: Publikigita

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Authored by
eo: Verkita de

en: Integer
eo: Entjero

en: Authored on
eo: Verkita je

en: @type: deleted %title.
eo: @type: forigis %title.

en: Mapping
eo: Mapigo

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: Boolean
eo: Bulea valoro

en: Bundle
eo: Fasko

en: <em>Edit @type</em> @title
eo: <em>Edytuj @type</em> @title

en: UUID
eo: Unika uzantonomero
