RDF entity (8.x-1.0-alpha10) - en to hi translation catalogue (40 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: value
hi: मान

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Explanation or submission guidelines
hi: व्याख्या या प्रस्तुत दिशा निर्देश.

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Time
hi: समय

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Create
hi: बनाएँ

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Integer
hi: पूर्णांक

en: Modified
hi: संशोधित

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Info
hi: जानकारी

en: Changed
hi: बदल गया

en: @type: deleted %title.
hi: @type: %title मिटाया गया

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: URI
hi: यूआरआइ

en: Decimal
hi: दशमलव

en: Mapping
hi: मानचित्रण

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Boolean
hi: बूलियन

en: Bundle
hi: पोटली

en: Draft
hi: प्रारूप

en: - Any -
hi: -कोईभी-

en: UUID
hi: युयुआइङी
