RDF entity (8.x-1.0-alpha11) - en to da translation catalogue (47 entries)

en: Title
da: Titel

en: value
da: værdi

en: Delete
da: Slet

en: Description
da: Beskrivelse

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Explanation or submission guidelines
da: Forklaring eller retningslinjer

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Date
da: Dato

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Default
da: Standard

en: Time
da: Tid

en: View
da: Vis

en: Create
da: Opret

en: Custom
da: Tilpasset

en: Published
da: Udgivet

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Integer
da: Heltal

en: Property
da: Egenskab

en: Modified
da: Ændret

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Changed
da: Ændret

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Decimal
da: Decimaltal

en: Mapping
da: Kobling

en: Field mapping
da: Felt mapning

en: Any
da: Nogen

en: Column
da: Kolonne

en: Target
da: Mål

en: Entity type
da: Entity-type

en: Boolean
da: Boolsk

en: Draft
da: Kladde

en: - Any -
da: - Enhver -

en: Caller
da: Kaldt fra

en: <em>Edit @type</em> @title
da: <em>Redigér @type</em> @title

en: Administer settings
da: Administrér indstillinger

en: Query type
da: Forespørgselstype

en: Entity types
da: Enheds typer

en: Number of values is required.
da: Antallet af værdier er påkrævet.

en: View all revisions
da: Vis alle versioner

en: The term ID.
da: Term IDet.

en: The username of the content author.
da: Forfatterens brugernavn.
