RDF entity (8.x-1.0-alpha11) - en to fil translation catalogue (17 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: value
fil: halaga

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Disable
fil: Pahintuin

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Date
fil: Petsa

en: Weight
fil: Timbang

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Name
fil: Pangalan

en: Default
fil: Pamantayan

en: View
fil: Tingnan

en: Published
fil: Inilathala

en: Filter
fil: Salain
