RDF entity (8.x-1.0-alpha11) - en to jv translation catalogue (27 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Description
jv: Katrangan

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Explanation or submission guidelines
jv: Katrangan utāwā petunjuk pengiriman

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Weight
jv: Urutan

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Default
jv: Gawan

en: Time
jv: Wektu

en: View
jv: Tampilan

en: Create
jv: Gawé

en: Custom
jv: Kostum

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: Term ID
jv: ID tetembungan

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: @type: deleted %title.
jv: @type: dibusak %title.

en: Decimal
jv: Desimal

en: Any
jv: Sembarang

en: - Any -
jv: - Sembarang -
