RDF entity (8.x-1.0-alpha11) - en to ku translation catalogue (32 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: value
ku: نرخ

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Description
ku: دەربارە

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Explanation or submission guidelines
ku: دەربارە یان ڕێنمایی پێشکەشکردن/بڵاوکردنەوە

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Weight
ku: سەنگ

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Time
ku: کات

en: View
ku: پیشاندان

en: Create
ku: درووستکردن

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Published
ku: بڵاوکراوەتەوە

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Term ID
ku: ID ی واژە

en: Authored by
ku: بڵاوکراوەتەوە لەلایەن

en: Integer
ku: ژمارەی تەواو

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە

en: Info
ku: زانیاری

en: @type: deleted %title.
ku: @type: %title سڕایەوە.

en: Decimal
ku: ژمارەی دەیانە

en: Any
ku: هەر کام

en: Boolean
ku: بوولی

en: <em>Edit @type</em> @title
ku: <em>دەسکاریکردنی @type</em> @title
