RDF entity (8.x-1.0-alpha12) - en to he translation catalogue (46 entries)

en: Title
he: כותרת

en: value
he: ערך

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Description
he: תיאור

en: Enable
he: הפעלה

en: Disable
he: השבתה

en: Explanation or submission guidelines
he: הסבר או הנחיות שליחה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Weight
he: משקל

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Time
he: זמן

en: View
he: צפיה

en: Create
he: יצירה

en: Custom
he: מותאם

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Term
he: סיווג

en: Term ID
he: מזהה מושג

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Integer
he: שלם

en: Modified
he: השתנה

en: Authored on
he: בתאריך

en: Info
he: מידע

en: Changed
he: השתנה

en: @type: deleted %title.
he: @type: %title נמחק.

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: URI
he: כתובת URI

en: Decimal
he: דצימלי

en: Mapping
he: מיפוי

en: Field mapping
he: מיפוי שדות

en: Any
he: הכל

en: Column
he: עמודה

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Boolean
he: בוליאני

en: Bundle
he: חבילה

en: Draft
he: טיוטה

en: - Any -
he: - הכל -

en: <em>Edit @type</em> @title
he: <em>עריכת @type</em> @title

en: Langcode
he: קוד שפה

en: The username of the content author.
he: שם המשתמש של יוצר/ת התוכן.
